Letná škola Trojstenu: Fyzika

FMFI UK, Bratislava
Stredné školy
10.7. – 14.7.2023

0* €

Chceš sa naučiť z fyziky viac ako máš možnosť na strednej škole? Získať praktické zručnosti?

Letná škola Trojstenu: Programovanie

FMFI UK, Bratislava
Stredné školy
10.7. – 21.7.2023

0* €

Chceš sa naučiť (lepšie) programovať? Pochopiť nové algoritmy?

Letná škola Trojstenu: Matematika

FMFI UK, Bratislava
Stredné školy
17.7. – 28.7.2023

0* €

Bavia Ťa matematické problémy? Chceš vedieť, prečo platia známe matematické vzorce?

Letný tábor
Trojstenu

ŠvP na Slovensku
9.8 -18.8 2023
Stredné školy, 9. r. ZŠ
Kapacita: 42 účastníkov
240 €

Chceš sa naučiť niečo nové a odniesť si aj kopu poriadnych zážitkov, či spoznať nových super ľudí? LTT je to pravé pre Teba!

* Účasť je bezplatná. Zatiaľ predpokladáme, že bude k dispozícii ubytovanie na internáte v cene 7 €/noc. Cena obeda bude 5,50 €.

Prázdninová šifrovačka Trojstenu

Bratislava
15.7.2023
hocikto (aj starší ako SŠ)
dobrovoľný poplatok

Terénna hra od organizátorov súťaže SuŠi. Štvorčlenné tímy sa pri nej pretekajú v riešení šifier – rébusov ktorým chýba zadanie, a snažia sa prísť na to, ako získať heslo. Viac na susi.trojsten.sk/pst.

Čo je to Letná škola Trojstenu?

Letná škola Trojstenu je výborný spôsob ako sa aj v lete naučiť niečo nové a zaujímavé. Má tri časti – programovaciu, fyzikálnu a matematickú. Jej cieľom je posúnúť Ťa míľovými krokmi dopredu vo svete fyziky, matematiky či informatiky. Program minulých rokov nájdeš na stránkach letných škôl. Je to výborný spôsob ako stráviť časť prázdnin s kamarátmi a popri tom sa naučiť veľa nového a užitočného, a to vrátane vecí, o ktorých Ti všetci vravia, že ešte nie sú pre Teba. Okrem odborného programu na Teba čaká aj organizovaný voľnočasový program.

Nemusíš sa zúčastniť celej Letnej školy, budeme radi, ak prídeš aj na jej časť. Odborný program bude prebiehať na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK. Pre mimobratislavských účastníkov bude zabezpečené ubytovanie na vysokoškolskom internáte v Mlynskej doline (Šturák).

Čo je to Letný Tábor Trojstenu?

Letný tábor Trojstenu je letné sústredenie s cieľom naučiť stredoškolákov čo-to z matematiky, fyziky a informatiky, rozšíriť a utužiť komunitu Trojstenu, ale hlavne sa zabaviť. Účastníkov čakajú prednášky, netradičné športy, zážitkové hry, šifrovačka, opekanie či spievanie pri gitare.